Aké výhody ponúka virtual staging?

Share

Virtual staging sa stáva jednou z najobľúbenejších marketingových vychytávok realitných maklérov. Je pre nich, takpovediac, silnou zbraňou v predaji nezariadených nehnuteľností. Potrebujete aj vy predať svoju nezariadenú nehnuteľnosť rýchlo a efektívne? Skvelým riešením je virtual staging!

Nemáte čas na prerábanie a zariaďovanie vašich nehnuteľností? V takejto situácii by ste sa mali obrátiť na profesionálnych dizajnérov, ktorí sa venujú virtuálnemu stagingu. Nebudete musieť kupovať žiadny nový nábytok, dekorácie či čokoľvek premiestňovať len preto, aby vaša nehnuteľnosť vyzerala lepšie. Postačí vám kvalitná fotografia a virtuálny staging.

Čo je to virtual staging?

Virtual staging je služba, pri ktorej sa fotografie nezariadených nehnuteľností virtuálne zariadia nábytkom a dekoráciami.

Za pomoci Photoshopu profesionálny dizajnér upraví vami zaslané fotografie tak, aby vyzerali, že byt je zariadený. Do nehnuteľnosti virtuálne doplní rôzny nábytok a dekorácie, ktoré tam fyzicky nie sú.

Aké výhody prináša virtual staging?

Investícia, ktorá sa oplatí

Cena, ktorú zaplatíte za virtual staging, je skutočne bezkonkurenčná. Už od 30€ môžte mať vyhotovenú dych berúcu fotografiu. Treba však vziať do úvahy, že cena závisí od stavu vašej nehnuteľnosti, či je nehnuteľnosť nezariadená, nedostavaná alebo v nej je starý nábytok. 30€ za fotografiu sa môže niekomu zdať veľa, ale v porovnaní s architektonickými štúdiami, ktoré si účtujú medzi 4€-40€ za meter štvorcový, je to však málo.

Virtual staging je ideálny pre nezariadené nehnuteľnosti. Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá. Ľudia, ktorí si kupujú nezariadený byt, si často vôbec nevedia predstaviť potenciál danej nehnuteľnosti. Nemajú veľkú predstavivosť, vidia len prázne miestnosti, a tak nastupuje pocit frustrácie. Nakoniec sa rozhodnú si tento nezariadený byt nekúpiť,  a vyberú si síce drahší, ale za to už kompletne zariadený. 

S virtual stagingom máte možnosť sa tejto situácii poľahky vyhnúť.

Podobne to funguje aj pri starších bytoch kde na fotografiách vieme vymeniť pôvodný nábytok za nový a štýlovejší.  

Pôvodná fotografia obývačky

Fotografia po „Virtuálnej rekonštrukcií“

Zvýšite šancu predaja

Je dokázané, že až neuveriteľných 95 % ľudí nemá predstavu, ako si byt zariadia. Tu prichádza na pomoc virtual staging. Stačí poslať nafotený byt dizajnérom, ktorí sa zaoberajú týmito službami. Profesionáli si s tým cez Photoshop a pomocou 3D modelov ľahko poradia a upravia každú miestnosť v byte. Keď takto vypracované fotografie zverejnite na realitných portáloch, ako nehnuteľnosti.sk vzbudí to viac záujmu u kupujúcich. Rozšírite im možnosti, predstavivosť a tým zvýšite šancu predaja.

Odlíšte sa od konkurencia

Predstavte si, že predávate nezariadenú novostavbu v novom projekte vo vašom meste. V projekte však predávajú rovnaké byty aj iné realitné kancelárie. Oni však zverejnia fotky prázdnych miestností, pravdepodobne len tak nafotené mobilným telefónom. Majú filozofiu: „Však sa to nejak predá“ alebo „Sú to len holé izby, načo budem investovať do marketingu.“ Vy si však dáte záležať a necháte si vyhotoviť vo vašich vlastných fotografiách virtual staging. Na realitných portáloch tak bude vaša ponuka vyčnievať z davu a prinesie viacej záujmu a obhliadok. Preto sa vám podarí predať byt rýchlejšie a od spokojného developera dostanete ďalší byt na predaj.    

Šetrenie času a peňazí

Realitné kancelárie doteraz využívali home staging. Home staging sa od toho virtuálneho odlišuje tým, že sa musí robiť všetko manuálne a fyzicky. Firmy zaoberajúce sa home stagingom musia priniesť a poskladať nábytok. Následne musia všetko pomocou dekorácií naaranžovať. Takéto zariadenie trvá dlho, vyžaduje množstvo ľudí, a preto stojí aj nemalú sumu. Ceny home stagingu sa môžu pohybovať v stovkách euro za jednu miestnosť. Virtual staging ale funguje na princípe Photoshopu. Všetko sa spraví virtuálne v počítači a za pár hodín. Kupujúcim sa odprezentuje len návrh, pri ktorom sa ukáže potenciál bytu. Byt si však môžu slobodne zariadiť podľa svojich predstáv.

To, či si zariadia nehnuteľnosť podľa návrhov, je už len na nich a vy nemusíte nič riešiť, čo je skutočne výhodné. Okrem toho, že usporíte množstvo peňazí, ušetrí vám to aj množstvo času fyzickým skrášľovaním bytu.

Moderná doba – moderné riešenia

Žijeme v dobe, ktorá je plná inovácií, tak prečo to nevyužiť aj v realitnom biznise? Virtual staging je novinkou na slovenskom trhu, no čoraz viac sa dostáva do popredia. V niektorých prípadoch sa tiež označuje za budúcnosť home stagingu, ktorý je oproti tomu virtuálnemu skutočne časovo aj finančne náročný. Nehnuteľnosti na virtual staging nemusia byť len nezariadené. Kľudne môžu byť aj ešte bez parkiet alebo dokonca aj v pôvodnom stave so starým nábytkom. Preto neváhajte a využite služby virtuálneho stagingu aj vy. Vráti sa vám to v podobe rýchleho predaja a ušetrenia množstva peňazí!

Prečítajte si tiež

Žiadne podobné články