Čo je virtual staging? Toto by ste o ňom mali vedieť!

Share

Čo je virtual staging? Toto by ste o ňom mali vedieť!

Virtual staging je novinka medzi slovenskými realitnými maklérmi. Čo to vlastne znamená? Vo všeobecnosti platí, že virtual staging sa používa najmä pri predaji nezariadených nehnuteľností. Toto inovatívne riešenie by mal poznať každý realitný maklér. Čo všetko by ste mali o virtual stagingu vedieť?

Pri predávaní nehnuteľnosti je dôležite zaujať na realitnom portály a urobiť dobrý prvý dojem. Na portály nehnuteľnosti.sk je momentálne vyše 65000 ponúk. Ako sa odlíšiť a zaujať?  

Virtual staging ako ideálna voľba

Tak, ako sme už v úvode spomínali, virtual staging je silnou zbraňou pre realitných maklérov. Práve títo profesionáli potrebujú nehnuteľnosť predať za čo najviac peňazí v krátkom čase. Vytvoria si tak dobré meno a v neposlednom rade – zarobia na tom aj oni sami. Pozrite si ukážku jednoduchého virtual stagingu.

 

Jarabinky

Ako to funguje?

Realitný maklér alebo ideálne profesionálny fotograf kvalitne nafotí nehnuteľnosť. Následne tieto fotky pošlú grafickým dizajnérom, ktorí sa zaoberajú virtual stagingom.Títo profesionáli pracujú s 3D modelmi a Photoshopom. 3D model nábytku vložia do fotografie, aby priestor vyzeral zariadený a pekne naaranžovaný. Preto sa virtual staging sa najviac využíva pri novostavbách a nezariadených bytoch. Vďaka týmto službám budú miestnosti vyzerať, ako keby boli naozaj zariadené a kupujúci si tak lepšie vie predstaviť potenciál danej nehnuteľnosti. Dokonca sa takto dajú zariadiť aj byty v pôvodnom stave. V tomto prípade sa pomocou Photoshopu všetko nežiadúce vymaže a kompletne sa celá miestnosť prerobí.  

Aká je cena?

Čo sa týka virtual stagingu, cena je skutočne bezkonkurenčná. Všetko však závisí od stavu nehnuteľnosti. V prípade, že máte nezariadenú nehnuteľnosť, cena je 30€ za jednú fotografiu. Ak treba doplniť aj parkety a opraviť stenu cena je o 5€ vyššia, teda 35€. Pri bytoch v pôvodnom stave alebo zariadených je cena 40€. Slovenské architektonické štúdia si účtujú za ich grafické práce 4€-40€ za 1m2.  Na rozdiel od klasických vizualizácií ušetríte množstvo peňazí a návrh bytu bude vyzerať o čosi reálnejšie.

 

Virtual staging vo videu:

Virtuálne zariadenie sa dá vkladať len do statických fotografií. Tieto vyhotovené vizualizácie ale možete vložiť do vašej video prehliadky na jej sprestrenie. 

Prikladáme ukážku: 

Potenciál v predaji

Profesionáli v oblasti virtuálneho stagingu sú najmä na to, aby realitným maklérom pomohli predať nehnuteľnosť rýchlo a efektívne. Za pár hodín vám dokážu vytvoriť návrhy, ktoré kupujúcim zlepšia predstavivosť.

Tak neváhajte a obráťte sa aj vy na virtual staging. Ide o investíciu, ktorá sa jednoznačne oplatí!

Prečítajte si tiež

Žiadne podobné články